Догляд за матовим склом Menu

Догляд за матовим склом

Чистимо матове скло, не пошкоджуючи напилення

світ вітража

 

Матове скло, сатин, піскоструйний малюнок - як нам подобаються такі види скла. Вони з легкістю вливаються в будь-який інтер’єр. До того ж заматоване скло є практичним, оскільки не є прозорим, і дозволяє вести приватне життя. Але , коли справа доходить до догляду за склом, виникає багато запитань. Не варто цим перейматись , у цій статті Ви знайдете декілька простих і дієвих порад, і оберете власне свій спосіб по догляду за матовим склом.

Відмити жирні відбитки від рук з такого скла набагато важче, ніж із звичайного. Основні труднощі полягають в наступному:
вони мають шорсткості (на відміну від глянцевих), тому чистити їх складніше;
при виготовленні на них наносять спеціальне напилення, що додає матовість, тому, якщо чистити забруднення неправильно, його можна пошкодити.

Оскільки такі поверхні сильно відрізняються від звичайних, відмити їх за допомогою звичних методів, використовуваних для миття глянцевих, скляних предметів інтер’єру, не вийде. Існує кілька методів, як відмити матове скло від плям без розводів :
відмити жирні розводи за допомогою:
крейдяної суміші (змішати склянку води і 3 столових ложки крейди);
нашатирного спирту (розчинити 1 ложку нашатирю у літрі води);
оцтової кислоти (у склянку води додати ложку оцту);
засоби для миття вікон (за їх допомогою краще мити свіжі відбитки).

скло сатин

Важливо: при використанні крейдяного розчину почекайте деякий час, поки він просохне, а тільки потім відмивайте крейду, для чого підійде тепла вода.
Для видалення вологи зі скла краще використовувати мікрофібру, яка добре вбирає вологу, не залишаючи розводів.
Для того щоб почистити матове скло від плям, необхідно змочити ганчірку в одному з перерахованих вище розчинів і протерти його з обох сторін, після чого насухо витерти. Найретельніше потрібно обробляти сальні плями. Мити скла таким способом можна використовуючи спеціальний гумовий шпатель або замшу для чищення, також можна очистити жирні розводи з допомогою гелю для чищення посуду. Ці засоби добре справляються з жиром, крім того їх складу не псує поверхні з напиленням.
Чистять забруднення і за допомогою ацетону, спирту або нашатирю (змочити ганчірку і видалити сальні розводи). Такий спосіб застосовується, якщо плями застарілі. Крім того, ацетон і спирт можуть впоратися з плямами від чаю, кави і навіть канцелярського клею. Після обробки за допомогою цих засобів необхідно як слід провітрити приміщення. Якщо нашатир, спирт або ацетон потрапили на інші поверхні, необхідно очистити їх губкою або ганчіркою, змоченою в теплій воді;
Мити матові скла скребком для миття вікон не вийде, оскільки вони шорсткі, протирання газетою теж не впорається з видаленням жирних плям.
Найважче відмиваються складні забруднення, тому краще всього мити сліди від пальців відразу ж, як їх помітили.
Перед застосуванням будь-якого з перерахованих вище способів чищення необхідно випробувати його на непомітній ділянці матового скла і, переконавшись, що він не псує напилення, можна мити його цілком.
Матові скляні поверхні завжди будуть виглядати як нові, якщо пару раз в тиждень чистити їх замшевою ганчіркою для своєчасного видалення сальних плям.

Коментар ()

    Top