Menu

Вплив інтер'єру на людську психіку.

Чи знаєте ви, що інтер'єр може серйозно впливати на психіку людини? Якщо дотриматись декількох дієвих порад, то спокій та почуття задоволення не покидатимуть вас. І навпаки, варто лише злегка перемудрувати з дизайном, і результатом може стати навіть невроз. Наприклад, в жовтих стінах всі люди випробовують спрагу. А червоний з білим викликають рясне виділення шлункового соку. Тому прийнято стелити білі скатертини. У цілому ж багато предметів побуту стали традиційними, тому що враховують особливості людського сприйняття. Уявіть, ви входите в передпокій і бачите себе в дзеркалі: "Здрастуйте, один знайомий вже є!" І ви вже розташувалися до незнайомого будинку. Але якщо там же замість дзеркала ви побачите вікно - відразу захочеться піти. Бо виникає таке відчуття, що вас відносить протягом. 

Можливості інтер'єру великі, головне, використовувати їх на користь, а не на шкоду. Наприклад, запам'ятати, що синій колір дає відчуття міцності і стабільності, але, в той же час - і нерухомості. Будять оптимізм помаранчеві тони, неминуче породжують і суєту. Тому психологи рекомендують використовувати в інтер'єрі колір охри, який на підсвідомому рівні асоціюється з успішністю. Неприємні відчуття може викликати і достаток лілового кольору або різка асиметрія Ніжні жовті тони «провокують» зосередженість.
Дослідження показали, що, якщо на робочому столі поставити букет жовтих квітів, людина починає краще міркувати і у нього поліпшується пам'ять. У старі добрі часи в монастирях частенько використовували цей прийом на практиці - для розвитку пам'яті. На коричневий (дерев'яний) стіл клали декілька темно-вишневих палітурок і ставили вазу з жовтим квіткою, тим самим, активізуючи довгострокову пам'ять. У такій обстановці дуже добре вивчати нові матеріали і готуватися до іспитів.
Але будьте обережні: якщо повісити над робочим столом жовту картинку, можуть початися провали в пам'яті. А все тому, що справа тут не тільки в кольорі, але також у формі й обсязі. Легкі прозорі штори теплих тонів сприяють підняттю імунітету - світло проникає через прозорі штори і допомагає підвищити імунну систему.


Правильний дизайн інтер'єру робить Ваш будинок красивим і функціональним, і дає велике почуття благополуччя.
Визначення благополуччя в інтер’єрі:
- Простий і функціональний дизайн
- Безпека
- Приємні відчуття (дотик, нюх, зір, простір)
- Персональний комфорт (звук, світло, вологість, температура, свіже повітря)
- Доступність
Якщо Ви задоволені своїм інтер'єром, то ви на шляху до щасливого і продуктивного життя.
Приємні відчуття подарують затишні вітражні композиції .

Коментар ()

    Top